optimistkitap.com web sitesinden satın aldığınız ürünün iade koşullarına uyması için, ürünün “ayıplı mal” sayılması gerekmektedir.

Kullanıcı tarafından ürün tesliminde belirtilen kullanım şartlarına uyulmaması durumunda ürünün “ayıplı mal” olarak sayılmayacağının bilinmesi gerekir.

Ürün iade ve değişimlerinde kargo ücreti müşteri tarafından ödenir

Satın almış olduğunuz ürün/lerle ilgili şu konulara lütfen dikkat ediniz:

Müşteri memnuniyetine dair hassasiyetimiz ve ilgili yasalar gereği, satın almış olduğunuz ürün/leri yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

Kullanılmış ve/veya tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmez.

İade edilecek olan ürünü, yalnızca anlaşmalı olduğumuz kargo firmasıyla göndermeniz gerekmektedir. Başka bir kargo firması ile gönderilen ürünlerin iadesi kesinlikle alınmaz.

Ürünün iade gönderisi, orijinal ambalaj ve düzenlenen fatura nüshaları ile birlikte yapılmalıdır.

Önemli Not:

İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına kesildiyse, ürünü iade ederken ilgili şirketinin düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade faturasının, kargo payı dahil edilmeden (Ürün birim fiyatı + KDV olarak) kesilmesi gerekmektedir.

Ürün İade Adresi:Fetih Mahallesi Tahralı Sokak Kavakyeli İş Merkezi No:7 E Blok Kat: 6 İç Kapı No: 17 Ataşehir / İSTANBUL
Telefon: 0216 412 72 13

Sipariş ettiğiniz ürün elinize ulaştıktan sonra, ürün iadesi ile ilgili olarak sormak istediğiniz konularda [email protected] e-posta adresinden Müşteri Hizmetleri Yetkilisine ileti gönderebilir veya 0216 412 72 13 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

Para İadesi ve Şartları:
Yayınevimize ulaşan ürünlerin (yukarıdaki maddede de belirtildiği şekilde) iade şartlarına uygun olarak tarafımıza gönderilmiş olmaları halinde ürün tutarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınır.

Para iadesinin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Satınalma aşamasında havale ile gerçekleştirilen ödemelerin iadesi ise en geç 1 hafta içinde müşteri hesabına yansımaktadır.

Ürün gönderiminde kargo ödemesi firmamız tarafından karşılanmışsa para iadesi yapılırken kargo tutarı kesintisi yapılır.