YAZARLAR
YAZARLAR > Ertuğrul Belen
Ertuğrul Belen

Ertuğrul Belen

Ertuğrul Belen, sonuç odaklı etkin iş ilişkilerini geliştirmek ve iş dünyası başta olmak üzere bireylerin hedeflerine yönelik iş ağı stratejilerini tasarlama vizyonuyla Business Networking Akademi'yi kurmuştur. Networking'i "Tanışma, Tanınma ve Tanıştırma" sanatı olarak belirten Ertuğrul Belen bugüne kadar 30 binin üzerinde profesyonele Türkiye'de bir ilk olan Speed Networking yaptırmış ve uygulamalı Networking seminerleri vermiştir. 

Networking danışmanlık ve seminerlerinin yanı sıra araştırmalarını Sabah gazetesi İş'te İnsan'da yazan Belen, Türkiye'nin önde gelen işadamları ve sanayi networklerinin kuruculuğu ve yönetiminde bulunmaktadır. 

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) yönetim kurulu üyesi, İSGİD (İstanbul Genç Girişimciler Derneği) kurucu yönetim kurulu üyesi, MARGİF (Marmara Genç İşadamları Federasyonu) başkan vekili, GYİAD (Genç Yönetici ve İşadamları Derneği) başkan yardımcısı, Etohum Melek Yatırım Ağı ekip üyesi, Startup Week&XING Türkiye Girişimcilik Elçisi (Ambassador) ve JCI (Junior Chamber International) üyesi. 

General Motors ve PricewaterhouseCoopers'da uzun yıllar üst yönetim danışmanlığı yapan Ertuğrul Belen, aile firması Natuzzi İstanbul ve Sihir Mobilya markalar grubunda uluslararası ve kurumsal projelerden sorumlu yönetim kurulu üyesidir. 

Özellikle melek yatırım kanallarındaki yatırımcı ve girişimcilere Business Networking danışmanlığı yapan Ertuğrul Belen, Türkiye'nin en büyük online pırlanta mağazası Divas Diamond'un kurucularındandır. 

Networking seminerlerini İngilizce de sunan Ertuğrul Belen, akademik kariyerinde Galatasaray Lisesi, University of Wisconsin ve Kurumsal Hazine Yönetimi (CTP - Certified Treasury Professional) eğitimlerini tamamlamıştır. 

Ertuğrul Belen, her hafta Vedat Akman'la canlı yayında sunduğu BEA TV "Türkiye 2023" programında iş dünyasının ünlü simalarını ağırlamaktadır.
Yazara ait video bulunamadı

KİTAPLAR