YAZARLAR
YAZARLAR > Ateş Evirgen
Ateş Evirgen

Ateş Evirgen

Ateş EVİRGEN 1982 yılında sualtı fotoğrafçılığına başladı. 1985 yılında PADI Advanced Open Water’la ilk uluslararası sertifikasını aldı. 1993’te PADI O/W Scuba Instructor sertifikasını alarak dalış eğitmenliğine başladı. 1994’ten itibaren de aynı kuruluşun “U/W Photography Instructor” sertifikasıyla sualtı fotoğrafçılığı eğitimleri verdi. Yetiştirdiği öğrencileriyle Güney Afrika, Mozambik, Galapagos, Kuzey Kutbu, Kosta Rika, Güney Kutbu, Maldivler, Malezya, Meksika, Endonezya, Mısır, Sudan, Mikronezya gibi dünyanın birçok dalış bölgelerinde dalışlar yaparak sualtı fotoğrafları çekti. 

1996 yılında, ülkemizde ilk defa sualtı fotoğraf ve film ekipmanları ithalatı ve pazarlamasını yapan Promar Deniz Malzemeleri şirketini kurdu. Aynı yıl sualtı fotoğrafçılığını yaymak ve daha bilinçli bir sualtı toplumu oluşmasına yardımcı olmak amacıyla Sualtı Dünyası / Marine Photo dergisini hayata geçirdi. Bugüne kadar 110 sayısı yayınlanan dergi 111. sayıdan itibaren 
www.sualtidunyasi.com.tr adresinden online olarak yayın hayatını sürdürüyor.

Birçok sektörel, aktüel dergi, bilimsel kitap ve gazetede 300 kadar makalesi yayınlandı. 2007 yılında “Fotoğraflarla Türkiye Deniz Balıkları” isimli bir kitap yayımladı. 1992 yılında ülkemizdeki ilk kişisel sualtı fotoğrafları sergisini açtı. 

Ateş Evirgen’e atesevirgen@promarltd.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Yazara ait video bulunamadı

KİTAPLAR