Yönetim ve Liderlik
KİTAPLAR > BİR FİYATLANDIRMACININ İTİRAFLARI

BİR FİYATLANDIRMACININ İTİRAFLARI

Yazar: HERMANN SIMON
Çeviri: Ümit Şensoy
Yayına hazırlayan: Utku Umut Bulsun
Sayfa Sayısı: 312
Baskı Yılı: 1.Baskı: Eylül 2017 İst.
ISBN: 978-605-322-371-9
 • GÖZ AT

 • Kitaba ait basın bültenleri,
  Fiyat Her Şeyi Nasıl Etkiler

  Fiyat her yerde. Her gün defalarca kimi zaman üzerinde uzun uzadıya kafa patlatarak, kimi zaman da bir kez bile düşünmeden bize söylenen fiyatı öder ve başkalarına fiyat veririz. Fiyatın temelinde yatan dinamikleri kavrayan yöneticiler bu bilgiyi yüksek kazanca ve güçlü bir rekabet avantajına çevirebilirler.
  Sorun, “fiyat” oyununun giderek daha karmaşık bir hal almasıdır. Yoğun rekabet, olgunlaşan internet ve artan küreselleşme tüketicilerin değer ve fiyat algısında, dolayısıyla da satıcıların fiyat belirleme biçiminde devasa boyutlarda yıkıcı değişikliklere yol açıyor. Yöneticiler her zaman uyanık olmak ve sürekli öğrenmek durumundalar.
  Bundan kırk yıl kadar önce fiyat ve fiyatlandırma sırlarını araştırmaya başladığımda, bu büyüleyici dünyanın bu kadar çok merak, ilgi ve inovasyon doğuracağını hayal etmemiştim. Fiyatlandırma benim mesleğim ve geçim kaynağım oldu. Kırk yıl boyunca çalışma arkadaşlarımla birlikte dünya üzerinde binlerce firmanın fiyat stratejileri ve fiyat belirlemesine rehberlik etmeyi sürdüren bir öncü çalışma külliyatı yarattık. Tüm bu çalışmaların sonunda, eşsiz bir biriktirilmiş deneyim deposu, bir pratik fiyatlandırma bilgeliği hazinesi ortaya çıktı.
  Bu kitap, bu hazineye erişim anahtarınızdır.