Dijital Çağ
KİTAPLAR > Yeni Dijital Çağ

Yeni Dijital Çağ

Yazar: Eric Schmidt - Jared Cohen
Çeviri: Ümit Şensoy
Yayına hazırlayan: Utku Umut Bulsun
Sayfa Sayısı: 324
Baskı Yılı: 1. BASKI: Şubat 2014 İst.
ISBN: 978-605-5090-43-2
 • GÖZ AT

 • Kitaba ait basın bültenleri,
  Google yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt ve Google Ideas yöneticisi Jared Cohen'in kaleminden...

  Google’ı küçük bir startup’tan dünyanın en etkili şirketlerinden birine dönüştüren Eric Schmidt ile Google Ideas’ın yöneticisi ve dışişleri bakanları Condoleezza Rice ve Hillary Clinton’ın danışmanlarından Jared Cohen, bilgi ve deneyimlerini birleştirerek gelecek hakkındaki en zorlu sorulara yanıt arıyorlar: Gelecekte en güçlü kim olacak, yurttaşlar mı yoksa devlet mi? Teknoloji terörizmi kolaylaştıracak mı yoksa zorlaştıracak mı? Mahremiyetle güvenlik arasındaki ilişki nasıl olacak ve yeni dijital çağın bir parçası olmak için nelerden vazgeçmek zorunda kalacağız?

  Yeni Dijital Çağ ilham verici, kışkırtıcı ve merak uyandırıcı. 

  “Her gün, teknolojik inovasyonlar sayesinde insanlar kendi kaderlerini şekillendirme fırsatı yakalıyorlar. Bu büyüleyici kitapta Eric Schmidt ve Jared Cohen, benzersiz deneyimleriyle bize yükselen getirilerin, artan katılımcılığın ve hakiki bir topluluk duygusunun geleceğinin tablosunu sunuyorlar, tabii bugün doğru seçimleri yaparsak...”

  - Bill Clinton

  “Eric Schmidt ve Jared Cohen teknoloji ve dünya düzeni üzerine derin düşünceler sunuyorlar. Ulaştıkları bazı sonuçlara katılmasanız da bu kışkırtıcı kitaptan çok şey öğreneceksiniz.”

  - Henry A. Kissinger