Sualtında Fotoğraf Çekmek

Paylaş:

Sualtında Fotoğraf Çekmek

Yazar: Ateş Evirgen
Baskı Yılı: Haziran 2014
Sayfa Sayısı: 278

33,00 TL 15,00 TL

Makine seçiminden kullanılan ekipmana, çekim tekniklerinden Türkiye ve dünya denizlerine, sualtını fotoğraflamak için ihtiyaç duyduğunuz her şey! Yirmi yıldır su dünyasını fotoğraflayan Ateş Evirgen'in büyük bir miras niteliğindeki eseri, ekosistemimizin az bilinen canlıları hakkında da detaylı bilgiler içeriyor. 

 

Bu usta fotoğrafçının yerkürenin tüm denizlerinde çektiği olağanüstü fotoğrafları eşliğinde çevirdiğiniz her sayfada, sualtı dünyasının size düşündüğünüzden daha yakın olduğunu hissedeceksiniz.  

 

Fotoğraf makinenizi suyla tanıştırmanın tam sırası!

 

Kitap için ne dediler:

 

Renklerin kaybolup yeşil ve mavinin hüküm sürdüğü derinliklerin gerçek güzelliklerini su üstüne çıkarabilmek kameranın hünerine değil, bu kitaptaki bilgilere bağlıdır.

Prof. Dr. Ahmet C. Yalçıner

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü

Okyanus Mühendisliği Araştırma Merkezi

 

Bu kitap aslında herkese lazım. Sualtına indikten sonra  mükemmel  fotoğraflar çektiğini zannedip mutlu bir şekilde güverteye çıkan  pek çok kişinin  sonuçlara bakınca canının sıkıldığını gördüm. Çünkü temel bilgilerden yoksun olarak sualtına inmişlerdi ve olan olmuştu. Bence siz önce kitabı okuyun, sonra  makine için karar verin, daha sonra da fotoğraf çekmeye başlayın.

Prof.Dr.Bayram Öztürk

İ.Ü.Öğretim Üyesi ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı Başkanı

 

Ben sualtı dünyasını Ateş Evirgen'in fotoğraflarıyla tanıdım, sevdim. Ama yıllarca o büyülü dünyayı sadece fotoğraflardan, TV'den izlemeyi tercih ettim. Ta ki Mısır'da çalışmaya başlayana kadar. Evimin neredeyse önünde mercan resifleri olunca, 57 yaşında dalmaya başladım. Keşke Ateş'in ne demek istediğini daha önce algılayabilseymişim. Aranızda henüz dalmayan ve fotoğraf makinelerini suyun altına sokmayanlar varsa, yol yakınken bu hatadan bir an önce dönmelerini öneririm.

Tunç Müstecaplıoğlu

Odeon Turizm  Mısır Genel Müdürü