Paylaş:

Postmodernizmi Anlamak

Yazar: Glenn Ward
Baskı Yılı: Kasım 2014
Baskı Sayısı: 1.Baskı
Sayfa Sayısı: 339

29,50 TL 5,00 TL

TÜKENMİŞTİR

 

Bu kitabı incelediğinize göre postmodernizmin ne anlama geldiğini merak ediyorsunuz. Belki de ne anlama geldiği hakkında bir fikir sahibisiniz ve daha fazla şey öğrenmek istiyorsunuz. Ya da bunu karmaşık bulduğunuz için net bir tanıma ulaşmak istiyorsunuz.

Elinizdeki kitap bir postmodernizm ansiklopedisi olmak yerine, size giriş noktalarını ve yönleri gösteren bir kılavuz olması için kaleme alındı. Fikirler, düşünürler ve görüşler yelpazesi size postmodernizm hakkında geniş bir çerçeve sunacak.

 

Modernite ve Aydınlanma (sayfa 8) Mimari ve edebiyat sayfa (sayfa 21) Postmodern mimarinin fonksiyonu (sayfa 31) Postmodern ruh hali (sayfa 41) Görsel sanatlar (sayfa 51) Avangard ve kiç (sayfa 69) Andy Warhol (sayfa 72) Gerçeğin kaybedilmesi (sayfa 85) Baudrillard gezegenine hoş geldiniz (sayfa 95) Anlamın yapısökümü (sayfa 135) Anlam ve değer problemleri (sayfa 176) Hayatın stilizasyonu (sayfa 183) Yapı olarak kimlik (sayfa 206) Postmodern politika (sayfa 255) Kentin kuramlaştırılması (sayfa 285) Kültürel görelilik problemleri (sayfa 300)

 

 

Yazar hakkında:

 

Güzel sanatlar mezunu olan Glenn Ward, lisansüstü derecesini görsel kültürde yapmıştır. Şu anda Brighton Üniversitesinde ve bazen de Sussex Üniversitesinde ders veren yazar, aynı zamanda film teorisi üzerine doktorasını yapmaktadır.