İnsan Kaynakları Seti

Paylaş:

İnsan Kaynakları Seti

Yazar: Dr Engin Baran, Michael Watkins, Harvard Business School Press

82,00 TL 57,40 TL

%30 İndirimli

Çalışanları Geliştirmek

 

Çalışanların gelişimini yönetmek kuruluşunuzun başarısı için kritik önem taşır. Ancak çalışanlarınızı etkin bir şekilde geliştirmek için belli becerilere sahip olmanız gerekir. Bu kitap size şunları öğretir:

 

•Gelişim ihtiyaçlarını belirleyip bir kariyer gelişimi görüşmesi yürütmek

 

•Çalışanlarınız arasındaki farklılıkları anlayıp dikkate almak

 

•Sonraki adımları saptamak için Performans ve Potansiyel Matrisini kullanmak

 

 

Gel Kal Bağlan

 

İşveren Markası ve İşin Perde Arkası 

 

78. Oscar Ödül Töreni’nde Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görülen Robert Altman, bir film yönetmeninin görevini mükemmel bir cümleyle özetliyor: “İyi bir yönetmen birlikte çalıştığı aktörü, olmayı hayal ettiğinin ötesine taşır.”

 

Bugün, İnsan Kaynakları’nda hepimiz yavaş yavaş bu yönetmene dönüşüyoruz.

 

En iyisini seçmek için yetenekleri savaştıran İnsan Kaynaklarından, en iyi yetenek için savaşan İnsan Kaynaklarına evriliyoruz. Personel Yöneticilerinden Yetenek Stratejistlerine dönüşüyoruz. İnsan Kaynağında başarılı olmanın üç temel anahtarını hep birlikte keşfediyoruz.

 

GEL diyoruz yeteneğe, bize gel!

KAL diyoruz, gitme, sen yoksan bir eksiğiz.

BAĞLAN diyoruz. Bağlan bize, seninle birlikte başarabiliriz ancak.

 

Ve yaptığımız işi yeniden tanımlıyoruz.

Bir film yönetmeni için öngörülen o en zor role soyunuyoruz. Bu misyonla, bize gelen, bizimle kalan ve bize bağlanan yetenekleri hayallerinin ötesine taşımaya çabalıyoruz.

 

İlk 90 Gün

 

Geçiş Dönemindeki Yöneticiler için Kanıtlanmış Stratejiler

 

Yirmi yedi dile çevrilen, 10 yıldır Harvard Business Review Press’in çok satanlar listesinde yer alan ve sekiz yüz bin kişi tarafından okunan İlk 90 Gün, gözden geçirilmiş ve genişletilmiş baskısıyla huzurlarınızda. Kitabın başa baş noktasına ulaşma süresini yüzde 40 kısaltan olağanüstü yaklaşımı yıllar boyu birçok eğitime esin kaynağı oldu ve yüz binlerce lidere yarar sağladı.

 

Dünyanın önde gelen geçiş hızlandırma uzmanı Michael Watkins, günümüzün talepkâr iş dünyasında, geçiş dönemlerini en az hasarla nasıl atlatabileceğinizi açıklarken karşılayacağınız sorunlarda hangi araçlar ile stratejileri kullanacağınızı anlatıyor; hangi tuzaklardan nasıl kaçacağınıza dair senaryolarla, yeni rolünüze uyum sağlamanızın yolunu açıyor.

 

Yeni bir işe başlayanlar, terfi edenler, bölgesel veya uluslararası yönetici konumuna yükselenler, hatta CEO’lar… Geleceğinizin anahtarı, geçiş dönemini nasıl geçireceğinizde saklı. Bu macerada en güvenilir arkadaşınız İlk 90 Gün olacak.