Girişimci Seti

Paylaş:

Girişimci Seti

Yazar: Kılıçhan Kaynak, Taylan Demirkaya, Ertuğrul Belen, Martin Sykes

91,30 TL 63,91 TL

%30 İndirimli

Değişimi Tutuşturan Hikâyeler

 

Bir sonraki sunumunuz bir BAŞARI HİKÂYESİ olsun. 

Değişimi Tutuşturan Hikâyeler sunumların en bilinen sebeplerinden biri olan başkalarının bir değişim yapmak, öneride bulunmak veya karar vermek için bağlılığını kazanma ihtiyacına odaklanmaktadır.

 

Her gün dinleyici kitlesini eğitmek amacıyla birçok sunum yapılıyor ve iletişim sağlanıyor ancak yıllardır insanları etkileme üzerine çalıştığımız için dinleyici kitlesinin bir karar vermesini sağlamak veya bir davranışı değiştirmek istediğinizde çok daha fazla çalışmanız gerektiğini biliyoruz.

 

Bu kitap, birçok madde içeren slaytlarla sunum yapmaktan öteye geçmeye hazır olan kişiler için bir kılavuz niteliğindedir. İçerikten bahsederek dinleyici kitlesinin neyi anlaması gerektiğine, hedef kitlenizi anlamaya ve sizin önerdiğiniz doğrultuda hareket etmeyi isteme sebeplerine, hikâyeleri mesajınızı etkili ve ses getirecek şekilde kullanmaya ve içeriğinizi içinde bulunduğunuz duruma uygun bir şekilde oluşturmaya odaklanmaktadır.

 

Girişimciliğin Altın Kuralları

 

Girişimciliğin Altın Kuralları’nda, konularına yıllarını adamış uzman 24 girişimci, profesyonel ve akademisyenin çok değerli deneyimlerini kendi kalemlerinden anlatımlarıyla bulacaksınız.

 

Her yazar, uzmanlık konusunu 10 adımda paylaşıyor: Girişimcilik ekosisteminden kuruluş stratejilerine, hukuktan satışa, networking’den yatırımcı ilişkilerine uzanan böylesi bir kolektif eser, Türkiye’de ilk kez yayınlanıyor.

 

Girişimciliğin Altın Kuralları, girişimci ve girişiminin yolculuğunda vazgeçilmez bir pusula niteliğinde!

 

Yazarlar ve ele alınan başlıklar:

 

Girişimci Ekosistemi - Alaaddin Alpay

Girişimci Özellikleri -Dr. Necip Uludağ

Zihin Yapısı - Taylan Demirkaya

Bireysel ve Kurumsal Girişimcilik - Prof. Dr. Zuhal Baltaş

Yatırım Sürecine Hazırlık - Dr. Haluk Elçi

Melek Yatırımcılar - Baybars Altuntaş

Yatırımcı Gözünden Girişimci - Fuat Sami

Melek Yatırımcıların Bilmesi Gerekenler - Numan Numanbayraktaroğlu

Networking - Ertuğrul Belen

Kuruluş Stratejisi - Gülsüm Çıracı

Şirket Kurma Hukuku - Azim Çiğil

Büyüme - İhsan Elgin

İnsan Kaynakları - Şerif Kaynar

Satış - Taner Özdeş

Perakende - Hayat Bayramoğlu

CRM - Uğur Özmen

Halkla İlişkiler - İsmet İmrak

Muhasebe ve Vergi - Nevzat Erdağ

Kurumsallaşma - Onur Sanbay

İnternet Girişimciliği - Nurettin Özdoğan

Yeni E-Ticaret Modeli - Halil Erdoğmuş

Patent - Mehmet Soner Babüroğlu

Aile Firmaları ve Aile Girişimciliği - Erkan Güral

STK’lar ve Girişimciler - Burcu Akdarı

 

Spagetti Girişim

 

Spagetti Girişim, size Lazanya Çerçevesi’ni sunuyor: Sistem ve tasarım düşüncesi ile radikal büyüme için yeni bir araç. Lazanya, sistem ve tasarım düşüncesine dayanan “büyüme motorlarını” düzenli olarak tasarlayarak, girişimlerin “sürdürülebilir büyümesine” yardımcı oluyor. Aynı zamanda, ana problemleri çözmenize, yaygın tuzaklardan kaçınmanıza ve inovasyon merkezli girişiminizin can damarlarını geliştirmenize yardımcı olacak tanısal bir araç sunuyor.

 

Kitap, meşhur girişimcilik ekosistemi Silikon Vadisi hakkında eğlenceli ve fütüristik bir hikâyeyle başlıyor. Anlaşılan, 2025’in Ağustos’unda işler iyice sarpa sarıyor. Bütün girişimcileri etkisi altına alan bir spagetti salgını başlıyor. Maruz kaldıkları spagetti kurtçuğu, karar alma becerilerini etkiliyor ve sonuçta girişimlerini tehlikeye atıyor. Doktorlar bir türlü çare bulamıyor ve kayıplar hızla artıyor. 

 

Ama durun! Bu hikâyenin bir de kahramanı var. Anlaşılan bilge kedimiz Dr. Caddy’nin bir çözümü var. Girişimcilerin tek yapması gereken spagettiyle dolmuş zihinlerini Lazanya düşüncesine adapte edebilmek.