Paylaş:

Big Data @ Work

Yazar: Thomas Davenport
Çevirmen: Müge Çavdar
Baskı Yılı: Ocak 2015
Sayfa Sayısı: 235

42,00 TL 31,50 TL

%25 İndirimli

"Önemli olan verinin hacmiyle büyülenmek değil onu analiz edebilmek - onu içgörü, inovasyon ve işletme değerine çevirebilmektir."

 

Büyük verinin ortaya çıkışı (veya en azından fark edilişi) üzerinden sadece on yıl geçmiş olsa da, özellikleri "yeni bir devir" anlamına geliyor. Farklı sektörlerden büyük kuruluşlar veri ekonomisine katılıyor ve büyük veriyi sadece daha iyi kararlar ile maliyet tasarrufu için değil, müşterilerine veriye dayalı yeni ürün ve hizmetler sunmak için de kullanıyorlar. 

 

Bu beceriler, liderlik, örgütsel yapılar, teknolojiler ve mimarilerde değişim anlamına geliyor. Dünya-ve onu açıklayan veri-sürekli bir değişim ve akış halinde; bunu hızla idrak edip akıllıca tepki veren kuruluşlar ise avantajlı konumdalar. 

 

 

Büyük veriyle çalışmaya karar veren herkes, bunu yapmanın en mantıklı ve ekonomik yollarını öğrenmek zorunda. 

 

Thomas H. Davenport iş analitiği ve büyük veri alanında dünya çapında isim yapmış bir liderdir. Önemli teknolojik trendleri yönetim pratiklerine entegre ederek, bir kuruluşun tüm birimlerinin analitiklerinde görünür değerler yaratmaktadır.  

 

Bobson College'da Enformasyon Teknolojisi ve Yönetim profesörüdür; MIT Dijital İşler Merkezi'nde uluslararası analitik araştırmaları enstitüsünün kurucu ortağı ve yöneticisidir. Deloitte Analytics'in baş danışmanı olan Davenport'un on yedi kitabın yazarı veya eşyazarıdır. Harvard Business Review'de yazmaya devam etmektedir.